20 najlepszych zabawek dla psa / gryzaki psa.

Znów stoisz w sklepie przed półką z zabawkami i zastanawiasz się jaka zabawka będzie najlepsza dla Twojego psa? A może szukasz czegoś odpornego na psie zęby? Zabawki niezniszczalnej? W tym wpisie dowiesz się bez jakich pomocy nie wyobrażam sobie treningu. Poznasz największe zabawkowe hity, a na koniec podpowiem Ci jak rozruszać psa, który niekoniecznie lubi się bawić 🙂
No to zaczynamy.

Nasze zabawki:

Lista zabawek:

 1. Piłka z Decathlonu

 2. Puller Standard

 3. świetna zabawka z Trixi do wody, niestety już niedostępna

 4. Piłka Chuckit! rozmiar M

 5. Kong Bounzer

 6. Planet Dog Orbee-Tuff Orbee Ball

 7. Piłka GAPPAY pusta w środku 7 cm

 8.  Piłka Saraaport Kora 2

 9. Piłka DINGO GEAR Rugby

 10. Piłka LIKER L

 11. Piłka Chew Ball

 12. Piłka RADDOG z materiału ringowego 7 cm

 13. Gryzak z materiału ringowego HST

 14. Piłka TRIXI Denta Fun M

 15. Piłka RADDOG na sznurku 6 cm

 16. Piłka JW Pet Megalast Ball M

 17. Gryzak JHS

 18. Piłka PETSTAGES Orka 6,5 cm

 19. Piłka mocno odbijająca się od ziemi

 20. Piłka z Pepco

 

 

Ludzie często mówią: mój pies niszczy zabawki, kupiłam piłkę, a ona „wybuchła” w 5 minut. No tak… większość zabawek służy do wspólnej zabawy z właścicielem (po zabawie chowamy piłkę w miejscu niedostępnym dla psa). Po drugie jeśli masz energicznego, średniej wielkości psa, to kupowanie piłek tenisowych mija się z celem, one po prostu nie są wytrzymałe (wyjątkiem są piłki tenisowe marki KONG).

Domyślam się, że zaraz powiesz: ale jak to? Mój pies nie może mieć cały czas dostępnych zabawek? A jeśli chcę, by zajął się sobą i mi nie przeszkadzał? Moim zdaniem zabawki są po to by bawić się wspólnie z psem. Wyjątkiem jest kong, do którego można zapakować pasztet czy suchą karmę i dać psu. Taki kong (już pusty) może być dostępny cały czas dla psa, chyba, że podejrzewamy, że pies może zacząć bronić zasobów, wtedy żadne zabawki nie mogą leżeć na ziemi.

Patrząc na nasze zabawki da się zauważyć pewną prawidłowość – większość z nich ma sznurek. Jest on potrzebny, by pobawić się z psem w przeciąganie 🙂

No dobrze, ale gdzie są te zabawkowe HITY?

1. PULLER
Idealny na spacery i do nauki przynoszenia zabawki. Więcej o nim przeczytanie w osobnym wpisie: PULLER – czy warto kupić?

2. Piłki z materiału francuskiego/ringowego

Co tu dużo mówić, te zabawki mają w sobie „moc” 🙂 może nie należą do najtańszych, ale zdecydowanie warto. W tej chwili mam małą piłkę z firmy DINGO GEAR oraz większą, rugby.

3. KONG Bounzer

To kolejna duża zabawka, na widok której moim psom rozszerzają się oczy 😉 Jest pusta w środku i miękka, pies łatwo może ją ścisnąć.

4. LIKER

Uniwersalna zabawka w przystępnej cenie 🙂 Świetnie pływa i jest wytrzymała w codziennym użytkowaniu.

5. GAPPAY

Wszyscy miłośnicy IPO znają i posiadają tą piłkę. Jest bardzo trwała i ma to „coś”, co sprawia, że psy za nią szaleją. My używamy pustej w środku.

6. PLANETKA (Planet Dog Orbee-Tuff Orbee Ball)

Tą z kolei znają wszyscy miłośnicy Obedience. Nie jest najtańsza, ale za to bardzo wytrzymała, miękka, po prostu idealna dla większości psów.

7. CHUCKIT!

Fajna rączka, która nie „pali” ręki. Piłka jest wytrzymała i świetnie się sprawdza w codziennym użytkowaniu.

A co z psami, które za bardzo nie lubią się bawić? I nawet jeśli coś złapią to zaraz to wypuszczają z pyska? Tutaj (poza umiejętną zabawą, o której w najbliższym czasie napiszę) przyda się zabawka do zadań specjalnych 😉 a mianowicie OWCA, ale spokojnie nie cała owca, tylko jej runo. Jeśli więc Twój pies nie chce się bawić kup szarpak z naturalnego runa owczego.

 

 

 

Sirius Owca Bungee (S/M)

Tags

What do you think?
Related Articles
Pies Donalda Tuska

Donald Tusk, przywódca z pasją ma nowego wiernego towarzysza na czterech łapach. Pies rasy maltańczyk o imieniu Franek dołączył do grona rodziny #Tusk. Donald Tusk,