Co warto wiedzieć o psim przedszkolu we Wrocławiu?

Stało się. Właśnie przywiozłeś do domu wymarzonego szczeniaka. Pewnie dobrze się do tego przygotowałeś – czytałeś o charakterze i potrzebach rasy, kupiłeś mnóstwo zabawek oraz drogą, bez zbożową karmę. Wydaje Ci się, że piesek ma wszystko czego potrzebuje, poświęcasz mu czas, wyprowadzasz często na spacery, no właśnie… tylko dlaczego on załatwia się dopiero po powrocie do domu? I dlaczego tak mocno podgryza, skacze na gości i nie wraca na wołanie?

Myślałeś, że będziesz miał słodkiego szczeniaczka, a tu okazało się, że masz w domu małego diabełka? 😉 Spokojnie to całkiem normalne. Twój młody pies nie zna zasad panujących w domu. To Ty musisz go wszystkiego nauczyć!

PSIE PRZEDSZKOLE czy warto?

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest Psie Przedszkole. Na zajęciach dowiesz się jak nauczyć szczeniaka załatwiania się na dworze, co zrobić gdy Twój pies Cię podgryza lub skacze na gości, a przede wszystkim dowiesz się jak nauczyć psa najważniejszej komendy jaką jest przywołanie. Tak, Psie Przedszkole, jak właściwie każde szkolenie psa to tak naprawdę nauka właściciela jak ma postępować ze swoim psem 🙂

SOCJALIZACJA

Pewnie słyszałeś o socjalizacji szczeniąt. Na takich zorganizowanych treningach, gdzie spotykają się psy w podobnym wieku, bardzo łatwo o prawidłową socjalizację. Prawidłową, czyli wcale nie taką, że puszczamy luzem psy i „niech się bawią”, a my sobie na boku poplotkujemy 😉 Są różne rasy psów, niektóre są bardzo energiczne jak labradory, owczarki niemieckie czy border collie ale są też psy z natury spokojne lub zdystansowane np. shih tzu, mops, owczarek szetlandzki. Pozwalanie by psy bardziej energiczne skakały po tych, które być może jeszcze trochę obawiają się innych psów lub są delikatne w zabawie nie jest dobrym pomysłem. Zabawa powinna być zabawą dla obydwu stron.

CO WYRÓŻNIA DOBRE PSIE PRZEDSZKOLE?

  1. Psy od początku uczone są skupiania uwagi na właścicielu,

  2. Właściciel dowiaduje się w jaki sposób bawić się ze swoim psem oraz jak go nagradzać,

  3. Psy nie biegają ze sobą przez większą część zajęć,

  4. Psy uczą się podstawowych komend, szczególnie przywołania.

Jestem pewna, że udział w zajęciach dla psich przedszkolaków pozwoli Ci lepiej zrozumieć swojego pupila oraz da Ci wiedzę potrzebną do wychowania szczęśliwego i posłusznego psa. W przeciągu ostatnich kilku lat szkolenie psów bardzo się rozwinęło, coraz mniej jest szkół, gdzie używa się kolczatki jako jedynego słusznego rozwiązania. Teraz większość trenerów stawia na to, by obudzić w psie chęć do treningów, tak by nauka była przyjemnością dla obydwóch stron. Z tego powodu nie ma potrzeby czekać aż pies osiągnie jakiś konkretny wiek (kiedyś mówiło się, że na szkolenie idziemy z psem, który skończy pół roku lub w niektórych przypadkach nawet rok). Pamiętaj: „Czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał”. To przysłowie doskonale odnosi się do nauki szczeniąt.

Tags

What do you think?
Related Articles
Pies Donalda Tuska

Donald Tusk, przywódca z pasją ma nowego wiernego towarzysza na czterech łapach. Pies rasy maltańczyk o imieniu Franek dołączył do grona rodziny #Tusk. Donald Tusk,