Jaka karma dla psa?

Dobra karma dla psa

Jaką karmę dla psa wybrać? Kieruj się potrzebami swojego pupila, uwzględnij jego aktywność i preferencje!

Jaka karma dla psa będzie najlepsza?

Przede wszystkim karma ma być wysokiej jakości, kompletna, zbilansowana, bezpieczna i smaczna. Sposób żywienia psa odzwierciedla się w jego zdrowiu i kondycji ciała. Zapewniając pupilowi pełnoporcjowe posiłki, dba się o jego formę, witalność i samopoczucie. Wybór karmy dla psa to ważna decyzja, której nie warto podejmować pochopnie. Trzeba dobrze przyjrzeć się etykiecie na opakowaniu i wybrać pokarm jak najlepiej dopasowany do potrzeb oraz preferencji swojego pupila.

Najczęściej zadawane pytania klientów w trakcie szkolenia:

 1. Jaka karma dla psa będzie dla mnie najlepsza?
  My stosujemy o wielu lat karmy marki Gosbi. Posiadamy aktywne psy sportowe i musimy im zapewnić najlepsze możliwe żywienie.
 2. Wybór karmy dla psa – sucha czy mokra?
  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie musicie się również ograniczać. Jeżeli cena nie stanowi dla was problemu to w waszej spiżarce możecie trzymać kilka smakowitych puszek. Przydadzą się do podania psu leków, przygotowania smakowitych lodów dla psa czy po prostu uatrakcyjnią codzienny posiłek.
 3. Co sądzicie o karmieniu Barfem?
  BARF ma tyle samo zwolenników co przeciwników. My nie należymy ani do jednych ani do drugich. Wiemy jak ciężko jest zbilansować odpowiednio dietę dla psa. Dodatkowo często podróżujemy. Dlatego aby uniknąć wożenia surowego lub mrożonego mięsa karmimy najlepszą z możliwych karm gotowych (Gosbi)
 4. Jaka sucha karma dla szczeniaka?
  Kolejny – 4 już nasz szczeniak rozpoczyna swoją przygodę od GOSBI EXCLUSIVE PUPPY MAX a następnie przechodzi na GOSBI EXCLUSIVE JUNIOR to naszym zdaniem najlepszy start dla szczeniaczka. Pamiętajcie aby we wczesnym karmieniu namaczać każdą porcję wodą (do rozmiękniecia)
 5. Mokra karma dla szczeniaczka?
  W przypadku karmy mokrej stosowaliśmy GOSBI PIES FRESCO
 6. Jaka karma dla suczki w ciąży?
  Dla suczek w ciąży i w trakcie karmienia polecamy GOSBI PIES GRAIN FREE z dodatkowymi porcjami karmy mokrej opisywanymi powyżej.
 7. Wybór karmy dla psa – czytanie etykiety
  To chyba podstawa od której należy zacząć żywienie. NIE PODAWAJ PSU KARMY PRZED ZAPOZNANIEM SIĘ Z OPISEM PRODUCENTA. Bardzo często trafiają do nas na psie przedszkole psy utyte lub niedożywione. Pamiętajcie, ilości podane przez producenta na opakowaniu to nie wymysł marketingowy a opracowana technika żywienia!

Jak dobrać karmę dla psa?

Żywienie psów wymaga przestrzegania norm przygotowanych przez producenta. Normy opisane są najczęściej na opakowaniu. Znacznym ułatwieniem są miarki dostarczane przez producentów wraz z 1 opakowaniem. Podstawową kwestią przy opracowaniu normy żywieniowej jest dostarczanie odpowiedniej ilości niezbędnych składników w zależności od:

 1. rasy psa,
 2. wielkości i masy ciała,
 3. etapu życia,
 4. stanu zdrowia,
 5. stanu fizjologicznego (np. ciąża i laktacja),
 6. poziomu aktywności fizycznej (psy sportowe, psy domowe)

Pokarmy pełnoporcjowe dla psa


W ogólnodostępnych karmach dla psów do wyboru są pokarmy pełnoporcjowe oraz uzupełniające. Te pierwsze to gotowe posiłki mokre, półwilgotne i suche, przeznaczone do codziennego żywienia zdrowych psów. Są dobrze zbilansowane i w pełni realizują zapotrzebowania dietetyczne szczeniąt, psów dorosłych oraz tych starszych – w zależności od przeznaczenia karmy. Zawierają wszystkie niezbędne w psiej diecie składniki odżywcze, czyli białka, tłuszcze, witaminy i minerały, dzięki którym pupil może zdrowo rosnąć i utrzymywać dobrą kondycję ciała. Najlepiej jest, jeśli wybór karmy dla psa został dobrze przemyślany, tak aby jedzenie, na które się zdecydujemy, było podawane przez cały etap życia, na jaki jest przeznaczone. Psy nie potrzebują urozmaiconej diety – ani pod względem składu, ani smaku pokarmu. Zmiana sposobu żywienia – o ile nie wynika ze wskazań zdrowotnych – nie jest wskazana. Nagłe zmiany składu jedzenia to najczęstsza przyczyna zaburzeń ze strony układu pokarmowego u psów.

Jaka karma dla psa – czy karmy „MARKETOWE” są dobre?

CZY WARTO KUPOWAĆ KARME DLA PSA Z MARKETU?


Najczęściej kupowane w osiedlowych sklepach lub w dużych marketach na sali. Cena jest przystępna i z reguły na każdą kieszeń, nie ma problemu z jej dostępnością. Jednak co ważne, to skład; na większości z nich opis brzmi “zawiera produkty pochodzenia zwierzęcego”, co w rzeczywistości oznacza brak mięsa. Po prostu zmielone i przetworzone odpady, odpowiednio dosmaczone, by klienci wracali po więcej. My nie zalecamy takich karm dla zwierzaków, dlatego żadna z nich nie znalazła się w rankingu karm dla psów 2020.

Czasem zdarzy się tak, że nasz ulubiony sklep zoologiczny jest zamknięty i nie mamy wyjścia. Najważniejsze to nie popaść w rutynę i zbytnio nie przyzwyczajać psa do tego typu karm, od czasu do czasu lub w nagłym wypadku nic mu się nie stanie, pod warunkiem, że jego żołądek jest z tych wytrzymalszych 😉

KARMY DLA PSÓW PREMIUM – GOSBI

dobra karma dla psa - Gosbi

Tworząc zestawienie najlepszych karm dla psów nie mogliśmy nie wspomnieć o karmach premium. Każdą karmę możemy podzielić na sucha/mokra, smakowitość, zawartość zbóż, zawartość białka, zawartość mięsa czy ilość tłuszczu. Te najlepsze karmy charakteryzują się wysoką zawartością mięsa oraz ich skład jest czytelny i jasny dla każdego kupującego. Karmy mocno przetworzone z reguły mają niejasny opis oraz “produkty pochodzenia zwierzęcego”. Czytając etykietę zwracajmy uwagę na to ile zawiera białka, tłuszczu oraz witamin. Jeśli jest karmą premium to powinna również zawierać procentowy skład mięsa oraz dokładny opis jakie mięso zostało użyte w produkcji. Dobrym przykładem takiej jest np. Gosbi, która dokładnie w swoim opisie wyszczególniła każdą pozycję. Wszystko w trosce o naszego psa.

https://gosbi.betta.pl/26-karmy-dla-psa

Tags

What do you think?
Related Articles
Pies Donalda Tuska

Donald Tusk, przywódca z pasją ma nowego wiernego towarzysza na czterech łapach. Pies rasy maltańczyk o imieniu Franek dołączył do grona rodziny #Tusk. Donald Tusk,