Patron = pies saper

Pies saper Patron

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oraz kanadyjski Premier Justin #Trudeau odznaczyli psa Patrona. Prezydent Ukrainy przyznał w minionym tygodniu odznaczenie za ofiarną służbę psu-saperowi, który wraz ze swoim opiekunem uczestniczy w rozminowywaniu w obwodzie czernihowskim. W ceremonii odznaczenia Patron = pies saper w Kijowie uczestniczył premier Kanady Justin Trudeau.

Pies Patron — specjalista w szukania min

Patron (po polsku — Nabój) to pies rasy Jack Russell Terrier. W ostatnich miesiącach stał się znany na Ukrainie i poza jej granicami, bo uczestniczy w rozminowywaniu w obwodzie czernihowskim. Patron jak podaje jego przewodnik to specjalista w szukaniu min. Jak tylko Patron = pies saper, coś znajdzie, od razu zaczyna kopać. Potem dostaje smakołyk i do pracy wkracza saper. Jego opiekun Mychajło Iljew jest saperem ukraińskiej służby ds. sytuacji nadzwyczajnych w obwodzie czernihowskim.

Patron ma swój profil w Instagramie. Został również uwieczniony na muralu w Równym i na wielu dziecięcych rysunkach. Ratownicy stworzyli również filmiki edukacyjne, w których Patron instruuje dzieci i dorosłych, jakich zasad bezpieczeństwa powinni przestrzegać na terenach, gdzie znajdują się miny i przedmioty wybuchowe.

Patron = pies saper- Jack Rasel Terrier to radosny wulkan energii

Mały, sprytny i ruchliwy – ta wciąż jeszcze dość młoda rasa podbiła serca naprawdę sporej liczby miłośników psów. „Jack Russell terrierem” określa się uznaną przez FCI w 2000 roku rasę pochodzącą z Wielkiej Brytanii. Od ich bliskich krewnych, Parson Russell terrierów, Jack Russelle odróżniają krótkie łapki.

Wygląd

Budowa: mały i zręczny

Wysokość w kłębie żywotnego Jack Russell terriera według standardu rasy wynosi między 25 a 30 cm. Optymalna waga to 5—6 kg. Ze względu na krótkie nóżki są to psy raczej dłuższe niż wyższe. Szerokość klatki piersiowej, wynosząca od 40 do 43 cm, ze względu na przeznaczenie rasy jako psy myśliwskie — norowce jest istotną cechą: Szersza klatka piersiowa utrudniłaby lub zupełnie uniemożliwiłaby przeciskanie się terriera do lisich norek. Uszy w kształcie litery V u Jack Russell terriera są oklapnięte. Kiedy wierci się w kółko po okolicy i węszy, co robi bardzo chętnie, ogon Jack Russella postawiony jest pionowo, w trakcie odpoczynku wskazuje natomiast ku dołowi.

Sierść i umaszczenie

Typowa dla rasy jest kombinacja barwna sierści – znaczącej ilości bieli ze znaczeniami w różnych odcieniach od jasnopłowych, przez ciemniejsze brązowe po czarne. Plamki mogą być bardziej symetrycznie rozmieszczone lub koncentrować się w niewielu miejscach – szczególnie treściwie zwykle pojawiają się wokół oczu, jednak biel zawsze dominuje w ogólnym rozrachunku. Sierść może mieć gładką lub szorstką strukturę.

Źródło PARP

Tags

What do you think?
Related Articles
Pies Donalda Tuska

Donald Tusk, przywódca z pasją ma nowego wiernego towarzysza na czterech łapach. Pies rasy maltańczyk o imieniu Franek dołączył do grona rodziny #Tusk. Donald Tusk,