Psie przedszkole czyli kiedy najlepiej rozpocząć szkolenie psa?

Kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie szkolenia psa? Kiedy powinieneś zacząć uczyć swojego szczeniaka podstawowych komend, takich jak “siad” czy “leżeć”? Być może nie ma idealnej odpowiedzi na to pytanie, ale możemy powiedzieć, że zależy to od wielu czynników.

Psie przedszkole i nauka komend – to nie takie proste!

Niektóre psy są bardziej podatne na szkolenie, inne potrzebują więcej czasu, jednak każdy pies powinien zacząć od psiego przedszkola.

Niektóre rasy dojrzewają szybciej niż inne. Na przykład szczeniak owczarka niemieckiego jest zazwyczaj dużo większy i bardziej rozwinięty fizycznie niż szczeniak charta włoskiego. Już sama różnica wielkości może utrudniać niektórym właścicielom pracę ze szczeniakami w pewnych sytuacjach. Nauka czystości też nie przebiega równomiernie. Mniejsze szczeniaki mogą mieć też mniejsze pęcherze. Dlatego też muszą częściej wychodzić na dwór lub zdarzają im się wypadki w domu.

Kiedy zacząć Psie przedszkole?

Ogólnie jednak wszystkie psy powinny rozpocząć lekcje posłuszeństwa w wieku około trzech miesięcy. Są wtedy wystarczająco dojrzałe nie tylko psychicznie ale i fizycznie. Są więc w stanie spokojnie uczyć się i zapamiętać nowe komendy.

American Kennel Club (AKC) oferuje program szkoleniowy o nazwie “Canine Good Citizen”, który jest przeznaczony zarówno dla szczeniąt, jak i dorosłych psów. Program ten składa się z dziesięciu podstawowych komend: siad, zostań, zejdź, chodź, pięta, nie, szczekanie/mówienie, zaprzestanie niepożądanych zachowań (wskakiwanie na ludzi lub meble), wsiadanie/wysiadanie z samochodu. Kiedy Twój pies opanuje te komendy, możesz otrzymać certyfikat “Canine Good Citizen”

Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie szkolenia psa; wiele starszych psów może nadal korzystać z zajęć z posłuszeństwa. W rzeczywistości, niektórzy właściciele odkrywają, że ich psy jeszcze lepiej reagują na szkolenie w późniejszym wieku, ponieważ są już psychicznie, ale i fizycznie (jeśli jest to konieczne). Wielu trenerów zgadza się, że uczenie Twojego psa powinno się zacząć w warunkach domowych w wieku 8 tygodniu. Nauka w Psim przedszkolu zacznijcie w wieku około 3 mc.

Idziemy na Psie przedszkole

Wiele osób uważa, że należy poczekać, aż pies osiągnie wiek sześciu miesięcy, zanim zacznie się go wyprowadzać w miejsca publiczne. Pierwszym powodem jest to, że mniej więcej w tym wieku szczenięta są już zaszczepione przeciwko wściekliźnie, ale nadal są podatne na zarażenie się innymi chorobami i infekcjami, które mogą być łatwo przenoszone przez bezpośredni kontakt między psami (np. parwowiroza). Dlatego też uczęszczając do psiego przedszkola ważne jest, aby pies posiadał wszystkie szczepienia (około 11-12 tydzień życia psa).

Jaką karmę najlepiej podawać szczeniakowi przed szkoleniem?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Ponieważ najlepsza karma dla szczeniaka przed szkoleniem będzie się różnić w zależności od rasy i wieku psa. Większość trenerów zgadza się jednak, że szczenięta powinny być karmione wysokiej jakości pokarmem, bogatym w białko i składniki odżywcze. Karma dla szczeniąt jest specjalnie zaprojektowana, aby zaspokoić potrzeby żywieniowe rosnących psów i może pomóc im rozwinąć silne mięśnie i kości. Ważne jest, aby wybrać karmę odpowiednią dla wieku i wielkości Twojego psa.

Karma dla psów gosbi
Nasze psy karmimy produktami marki Gosbi już pierwszych dni w naszym domu.

Starszaki

Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie szkolenia psa; wiele starszych psów może nadal korzystać z zajęć z posłuszeństwa. W rzeczywistości, niektórzy właściciele odkrywają, że ich psy jeszcze lepiej reagują na szkolenie w późniejszym wieku, ponieważ są już psychicznie, ale i fizycznie (jeśli jest to konieczne). Wielu trenerów zgadza się, że uczenie Twojego psa podstawowych komend to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz dla niego zrobić. Sprawi, że życie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze dla was obojga.


Sprawdź naszą ofertę:

https://www.aport.com.pl/oferta/

Tags

What do you think?
Related Articles
Pies Donalda Tuska

Donald Tusk, przywódca z pasją ma nowego wiernego towarzysza na czterech łapach. Pies rasy maltańczyk o imieniu Franek dołączył do grona rodziny #Tusk. Donald Tusk,